- Loyal
- KT 9510330
KT 9510330 Bearing | Loyal
| KT 9510330 interchange IKO KT 9510330 | |
| KT 9510330 cross reference IKO KT 9510330 | |
| KT 9510330 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | KT 9510330 |
| Fw | 95 mm |
| Ew | 103 mm |
| Bc | 30 mm |
| Weight | 0,175 Kg |
| Bearing number | KT 9510330 |
| Bore Diameter (mm) | 95 |
| Outer Diameter (mm) | 103 |
| Basic dynamic load rating (C) | 70,9 kN |
| Basic static load rating (C0) | 182 kN |
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)



KT 9510330 PDF download