- Loyal
- KT 81110
KT 81110 Bearing | Loyal
| KT 81110 interchange IKO KT 81110 | |
| KT 81110 cross reference IKO KT 81110 | |
| KT 81110 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | KT 81110 |
| Fw | 8 mm |
| Ew | 11 mm |
| Bc | 10 mm |
| Weight | 0,0019 Kg |
| Bearing number | KT 81110 |
| Bore Diameter (mm) | 8 |
| Outer Diameter (mm) | 11 |
| Basic dynamic load rating (C) | 3,63 kN |
| Basic static load rating (C0) | 3,6 kN |
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000



KT 81110 PDF download