- Loyal
- 6212
6212 Bearing | Loyal
| 6212 interchange NTN-SNR 6212 | |
| 6212 cross reference NTN-SNR 6212 | |
| 6212 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6212 |
| D | 110,000 mm |
| d | 60,000 mm |
| B | 22,000 mm |
| C | 22,000 mm |
| Size (mm) | 60x110x22 |
| Width (mm) | 22,000 |
| Bearing number | 6212 |
| Bore Diameter (mm) | 60,000 |
| Outer Diameter (mm) | 110,000 |
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)



6212 PDF download