- Loyal
- ARN2557
ARN2557 Bearing | Loyal
| ARN2557 interchange NTN ARN2557 | |
| ARN2557 cross reference NTN ARN2557 | |
| ARN2557 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | ARN2557 |
| D | 57,000 mm |
| d | 25,000 mm |
| T | 50,000 mm |
| Size (mm) | 25x57x50 |
| Width (mm) | 50,000 |
| Bearing number | ARN2557 |
| Bore Diameter (mm) | 25,000 |
| Outer Diameter (mm) | 57,000 |
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16



ARN2557 PDF download