- Loyal
- 7210-B
7210-B Bearing | Loyal
| 7210-B interchange SIGMA 7210-B | |
| 7210-B cross reference SIGMA 7210-B | |
| 7210-B Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 7210-B |
| D | 90 mm |
| d | 50 mm |
| B | 20 mm |
| C | 20 mm |
| Size (mm) | 50x90x20 |
| Width (mm) | 20 |
| Bearing number | 7210-B |
| Bore Diameter (mm) | 50 |
| Outer Diameter (mm) | 90 |
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2



7210-B PDF download