- Loyal
- 7210 C
7210 C Bearing | Loyal
| 7210 C interchange ISO 7210 C | |
| 7210 C cross reference ISO 7210 C | |
| 7210 C Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 7210 C |
| D | 90 mm |
| d | 50 mm |
| B | 20 mm |
| C | 20 mm |
| a | 19,4 mm |
| Size (mm) | 50x90x20 |
| Width (mm) | 20 |
| Bearing number | 7210 C |
| Angle (α) | 15 ° |
| Bore Diameter (mm) | 50 |
| Outer Diameter (mm) | 90 |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000



7210 C PDF download