- Loyal
- 580/572A
580/572A Bearing | Loyal
| 580/572A interchange Fersa 580/572A | |
| 580/572A cross reference Fersa 580/572A | |
| 580/572A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 580/572A |
| D | 139,982 mm |
| d | 82,55 mm |
| Size (mm) | 82.55x139.982x35.25 |
| Width (mm) | 35,25 |
| Bearing number | 580/572A |
| Bore Diameter (mm) | 82,55 |
| Outer Diameter (mm) | 139,982 |
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16



580/572A PDF download