- Loyal
- 7210
7210 Bearing | Loyal
| 7210 interchange NTN-SNR 7210 | |
| 7210 cross reference NTN-SNR 7210 | |
| 7210 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 7210 |
| D | 90,000 mm |
| d | 50,000 mm |
| B | 20,000 mm |
| C | 20,000 mm |
| Size (mm) | 50x90x20 |
| Width (mm) | 20,000 |
| Bearing number | 7210 |
| Bore Diameter (mm) | 50,000 |
| Outer Diameter (mm) | 90,000 |
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16



7210 PDF download