- Loyal
- KT 424815
KT 424815 Bearing | Loyal
| KT 424815 interchange IKO KT 424815 | |
| KT 424815 cross reference IKO KT 424815 | |
| KT 424815 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | KT 424815 |
| Fw | 42 mm |
| Ew | 48 mm |
| Bc | 15 mm |
| Weight | 0,03 Kg |
| Category | Bearings |
| Inventory | 0.0 |
| Product Group | B04144 |
| Bearing number | KT 424815 |
| Manufacturer Name | IKO |
| Weight / Kilogram | 0 |
| Bore Diameter (mm) | 42 |
| Outer Diameter (mm) | 48 |
| Minimum Buy Quantity | N/A |
| Basic dynamic load rating (C) | 22,4 kN |
| Basic static load rating (C0) | 38,6 kN |
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4



KT 424815 PDF download