- Loyal
- NJ1024FM
NJ1024FM Bearing | Loyal
| NJ1024FM interchange Fersa NJ1024FM | |
| NJ1024FM cross reference Fersa NJ1024FM | |
| NJ1024FM Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NJ1024FM |
| D | 180 mm |
| d | 120 mm |
| B | 28 mm |
| Size (mm) | 120x180x28 |
| Width (mm) | 28 |
| Bearing number | NJ1024FM |
| Bore Diameter (mm) | 120 |
| Outer Diameter (mm) | 180 |
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16



NJ1024FM PDF download