- Loyal
- NA 6915 ZW
NA 6915 ZW Bearing | Loyal
| NA 6915 ZW interchange NBS NA 6915 ZW | |
| NA 6915 ZW cross reference NBS NA 6915 ZW | |
| NA 6915 ZW Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NA 6915 ZW |
| d | 75 mm |
| D | 105 mm |
| C | 54 mm |
| Fw | 85 mm |
| Weight | 1,429 Kg |
| Size (mm) | 75x105x54 |
| Width (mm) | 54 |
| Bearing number | NA 6915 ZW |
| Bore Diameter (mm) | 75 |
| Outer Diameter (mm) | 105 |
| Basic dynamic load rating (C) | 128 kN |
| Basic static load rating (C0) | 272 kN |
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



NA 6915 ZW PDF download