- Loyal
- NA 6913 ZW
NA 6913 ZW Bearing | Loyal
| NA 6913 ZW interchange NBS NA 6913 ZW | |
| NA 6913 ZW cross reference NBS NA 6913 ZW | |
| NA 6913 ZW Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NA 6913 ZW |
| d | 65 mm |
| D | 90 mm |
| C | 45 mm |
| Fw | 72 mm |
| Weight | 0,821 Kg |
| Size (mm) | 65x90x45 |
| Width (mm) | 45 |
| Bearing number | NA 6913 ZW |
| Bore Diameter (mm) | 65 |
| Outer Diameter (mm) | 90 |
| Basic dynamic load rating (C) | 87,6 kN |
| Basic static load rating (C0) | 194,5 kN |
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16



NA 6913 ZW PDF download