- Loyal
- 368/362A
368/362A Bearing | Loyal
| 368/362A interchange Fersa 368/362A | |
| 368/362A cross reference Fersa 368/362A | |
| 368/362A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 368/362A |
| D | 88,9 mm |
| d | 50,8 mm |
| Size (mm) | 50.8x88.9x20.638 |
| Width (mm) | 20,638 |
| Bearing number | 368/362A |
| Bore Diameter (mm) | 50,8 |
| Outer Diameter (mm) | 88,9 |
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



368/362A PDF download