- Loyal
- 21311VK
21311VK Bearing | Loyal
| 21311VK interchange SNR 21311VK | |
| 21311VK cross reference SNR 21311VK | |
| 21311VK Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 21311VK |
| D | 120,000 mm |
| d | 55,000 mm |
| B | 29,000 mm |
| C | 29,000 mm |
| Size (mm) | 55x120x29 |
| Width (mm) | 29,000 |
| Bearing number | 21311VK |
| Bore Diameter (mm) | 55,000 |
| Outer Diameter (mm) | 120,000 |
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16



21311VK PDF download