- Loyal
- 21311VCSJ
21311VCSJ Bearing | Loyal
| 21311VCSJ interchange Timken 21311VCSJ | |
| 21311VCSJ cross reference Timken 21311VCSJ | |
| 21311VCSJ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 21311VCSJ |
| D | 120 mm |
| d | 55 mm |
| B | 29 mm |
| C | 29 mm |
| R | 2 mm |
| Da | 109 mm |
| da | 70 mm |
| Size (mm) | 55x120x29 |
| Width (mm) | 29 |
| Bearing number | 21311VCSJ |
| Bore Diameter (mm) | 55 |
| Outer Diameter (mm) | 120 |
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



21311VCSJ PDF download