- Loyal
- 21311V
21311V Bearing | Loyal
| 21311V interchange SNR 21311V | |
| 21311V cross reference SNR 21311V | |
| 21311V Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 21311V |
| D | 120,000 mm |
| d | 55,000 mm |
| B | 29,000 mm |
| C | 29,000 mm |
| Size (mm) | 55x120x29 |
| Width (mm) | 29,000 |
| Bearing number | 21311V |
| Bore Diameter (mm) | 55,000 |
| Outer Diameter (mm) | 120,000 |
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000



21311V PDF download