- Loyal
- NU 315
NU 315 Bearing | Loyal
| NU 315 interchange SIGMA NU 315 | |
| NU 315 cross reference SIGMA NU 315 | |
| NU 315 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NU 315 |
| D | 160 mm |
| d | 75 mm |
| B | 37 mm |
| C | 37 mm |
| Size (mm) | 75x160x37 |
| Width (mm) | 37 |
| Bearing number | NU 315 |
| Bore Diameter (mm) | 75 |
| Outer Diameter (mm) | 160 |
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16



NU 315 PDF download