- Loyal
- NU 314
NU 314 Bearing | Loyal
| NU 314 interchange SIGMA NU 314 | |
| NU 314 cross reference SIGMA NU 314 | |
| NU 314 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NU 314 |
| D | 150 mm |
| d | 70 mm |
| B | 35 mm |
| C | 35 mm |
| Size (mm) | 70x150x35 |
| Width (mm) | 35 |
| Bearing number | NU 314 |
| Bore Diameter (mm) | 70 |
| Outer Diameter (mm) | 150 |
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16



NU 314 PDF download