- Loyal
- NA 6919 ZW
NA 6919 ZW Bearing | Loyal
| NA 6919 ZW interchange NBS NA 6919 ZW | |
| NA 6919 ZW cross reference NBS NA 6919 ZW | |
| NA 6919 ZW Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NA 6919 ZW |
| d | 95 mm |
| D | 130 mm |
| C | 63 mm |
| Fw | 110 mm |
| Weight | 2,5 Kg |
| Size (mm) | 95x130x63 |
| Width (mm) | 63 |
| Bearing number | NA 6919 ZW |
| Bore Diameter (mm) | 95 |
| Outer Diameter (mm) | 130 |
| Basic dynamic load rating (C) | 174 kN |
| Basic static load rating (C0) | 440 kN |
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16



NA 6919 ZW PDF download