- Loyal
- 21311 KW33
21311 KW33 Bearing | Loyal
| 21311 KW33 interchange ISO 21311 KW33 | |
| 21311 KW33 cross reference ISO 21311 KW33 | |
| 21311 KW33 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 21311 KW33 |
| D | 120 mm |
| d | 55 mm |
| B | 29 mm |
| C | 29 mm |
| Size (mm) | 55x120x29 |
| Width (mm) | 29 |
| Bearing number | 21311 KW33 |
| Bore Diameter (mm) | 55 |
| Outer Diameter (mm) | 120 |
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2



21311 KW33 PDF download