- Loyal
- NU 319
NU 319 Bearing | Loyal
| NU 319 interchange SIGMA NU 319 | |
| NU 319 cross reference SIGMA NU 319 | |
| NU 319 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NU 319 |
| D | 200 mm |
| d | 95 mm |
| B | 45 mm |
| C | 45 mm |
| Size (mm) | 95x200x45 |
| Width (mm) | 45 |
| Bearing number | NU 319 |
| Bore Diameter (mm) | 95 |
| Outer Diameter (mm) | 200 |
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4



NU 319 PDF download