- Loyal
- 6203LHA-15
6203LHA-15 Bearing | Loyal
| 6203LHA-15 interchange PFI 6203LHA-15 | |
| 6203LHA-15 cross reference PFI 6203LHA-15 | |
| 6203LHA-15 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6203LHA-15 |
| D | 40 mm |
| d | 15 mm |
| B | 12 mm |
| Size (mm) | 15x40x12 |
| Width (mm) | 12 |
| Bearing number | 6203LHA-15 |
| Bore Diameter (mm) | 15 |
| Outer Diameter (mm) | 40 |
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2



6203LHA-15 PDF download