- Loyal
- 78/670BDB
78/670BDB Bearing | Loyal
| 78/670BDB interchange NTN 78/670BDB | |
| 78/670BDB cross reference NTN 78/670BDB | |
| 78/670BDB Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 78/670BDB |
| D | 820,000 mm |
| d | 670,000 mm |
| B | 138,000 mm |
| C | 138,000 mm |
| Size (mm) | 670x820x138 |
| Width (mm) | 138,000 |
| Bearing number | 78/670BDB |
| Bore Diameter (mm) | 670,000 |
| Outer Diameter (mm) | 820,000 |
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16



78/670BDB PDF download