- Loyal
- 6203DDF1
6203DDF1 Bearing | Loyal
| 6203DDF1 interchange KBC 6203DDF1 | |
| 6203DDF1 cross reference KBC 6203DDF1 | |
| 6203DDF1 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6203DDF1 |
| D | 40 mm |
| d | 15.875 mm |
| B | 12 mm |
| C | 12 mm |
| r | 0.6 mm |
| Weight | 0.069 Kg |
| Size (mm) | 15.875x40x12 |
| Width (mm) | 12 |
| Bearing number | 6203DDF1 |
| Bore Diameter (mm) | 15.875 |
| Outer Diameter (mm) | 40 |
| Basic dynamic load rating (C) | 9,55 kN |
| Basic static load rating (C0) | 4,8 kN |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8



6203DDF1 PDF download