- Loyal
- 6203/3D-1
6203/3D-1 Bearing | Loyal
| 6203/3D-1 interchange PFI 6203/3D-1 | |
| 6203/3D-1 cross reference PFI 6203/3D-1 | |
| 6203/3D-1 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6203/3D-1 |
| D | 43 mm |
| d | 17 mm |
| B | 12 mm |
| Size (mm) | 17x43x12 |
| Width (mm) | 12 |
| Bearing number | 6203/3D-1 |
| Bore Diameter (mm) | 17 |
| Outer Diameter (mm) | 43 |
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



6203/3D-1 PDF download