- Loyal
- 6203-2RS CV
6203-2RS CV Bearing | Loyal
| 6203-2RS CV interchange PFI 6203-2RS CV | |
| 6203-2RS CV cross reference PFI 6203-2RS CV | |
| 6203-2RS CV Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6203-2RS CV |
| D | 40 mm |
| d | 17 mm |
| B | 38,2 mm |
| Size (mm) | 17x40x38.2 |
| Width (mm) | 38,2 |
| Bearing number | 6203-2RS CV |
| Bore Diameter (mm) | 17 |
| Outer Diameter (mm) | 40 |
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



6203-2RS CV PDF download