- Loyal
- NU10/670
NU10/670 Bearing | Loyal
| NU10/670 interchange ISO NU10/670 | |
| NU10/670 cross reference ISO NU10/670 | |
| NU10/670 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NU10/670 |
| D | 980 mm |
| d | 670 mm |
| B | 136 mm |
| C | 136 mm |
| Size (mm) | 670x980x136 |
| Width (mm) | 136 |
| Bearing number | NU10/670 |
| Bore Diameter (mm) | 670 |
| Outer Diameter (mm) | 980 |
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



NU10/670 PDF download