- Loyal
- 7518EX
7518EX Bearing | Loyal
| 7518EX interchange ZXY 7518EX | |
| 7518EX cross reference ZXY 7518EX | |
| 7518EX Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 7518EX |
| D | 160 mm |
| d | 89,5 mm |
| T | 42,5 mm |
| B | 40 mm |
| C | 34 mm |
| Size (mm) | 89.5x160x42.5 |
| Width (mm) | 42,5 |
| Bearing number | 7518EX |
| Bore Diameter (mm) | 89,5 |
| Outer Diameter (mm) | 160 |
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8



7518EX PDF download