- Loyal
- 6202LLU/15,875C3/2AS
6202LLU/15,875C3/2AS Bearing | Loyal
| 6202LLU/15,875C3/2AS interchange NTN 6202LLU/15,875C3/2AS | |
| 6202LLU/15,875C3/2AS cross reference NTN 6202LLU/15,875C3/2AS | |
| 6202LLU/15,875C3/2AS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6202LLU/15,875C3/2AS |
| D | 35 mm |
| d | 15,875 mm |
| B | 11 mm |
| Size (mm) | 15.875x35x11 |
| Width (mm) | 11 |
| Bearing number | 6202LLU/15,875C3/2AS |
| Bore Diameter (mm) | 15,875 |
| Outer Diameter (mm) | 35 |
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16



6202LLU/15,875C3/2AS PDF download