- Loyal
- 6202HVZZ
6202HVZZ Bearing | Loyal
| 6202HVZZ interchange SNR 6202HVZZ | |
| 6202HVZZ cross reference SNR 6202HVZZ | |
| 6202HVZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6202HVZZ |
| D | 35,000 mm |
| d | 15,000 mm |
| B | 11,000 mm |
| C | 11,000 mm |
| Size (mm) | 15x35x11 |
| Width (mm) | 11,000 |
| Bearing number | 6202HVZZ |
| Bore Diameter (mm) | 15,000 |
| Outer Diameter (mm) | 35,000 |
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16



6202HVZZ PDF download