- Loyal
- 6202HT200ZZ
6202HT200ZZ Bearing | Loyal
| 6202HT200ZZ interchange SNR 6202HT200ZZ | |
| 6202HT200ZZ cross reference SNR 6202HT200ZZ | |
| 6202HT200ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6202HT200ZZ |
| D | 35,000 mm |
| d | 15,000 mm |
| B | 11,000 mm |
| C | 11,000 mm |
| Size (mm) | 15x35x11 |
| Width (mm) | 11,000 |
| Bearing number | 6202HT200ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 15,000 |
| Outer Diameter (mm) | 35,000 |
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8



6202HT200ZZ PDF download