- Loyal
- 6202FT150
6202FT150 Bearing | Loyal
| 6202FT150 interchange SNR 6202FT150 | |
| 6202FT150 cross reference SNR 6202FT150 | |
| 6202FT150 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6202FT150 |
| D | 35,000 mm |
| d | 15,000 mm |
| B | 11,000 mm |
| C | 11,000 mm |
| Size (mm) | 15x35x11 |
| Width (mm) | 11,000 |
| Bearing number | 6202FT150 |
| Bore Diameter (mm) | 15,000 |
| Outer Diameter (mm) | 35,000 |
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



6202FT150 PDF download