- Loyal
- 6202EE
6202EE Bearing | Loyal
| 6202EE interchange SNR 6202EE | |
| 6202EE cross reference SNR 6202EE | |
| 6202EE Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6202EE |
| D | 35,000 mm |
| d | 15,000 mm |
| B | 11,000 mm |
| C | 11,000 mm |
| Size (mm) | 15x35x11 |
| Width (mm) | 11,000 |
| Bearing number | 6202EE |
| Bore Diameter (mm) | 15,000 |
| Outer Diameter (mm) | 35,000 |
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000



6202EE PDF download