- Loyal
- NU1011FM
NU1011FM Bearing | Loyal
| NU1011FM interchange Fersa NU1011FM | |
| NU1011FM cross reference Fersa NU1011FM | |
| NU1011FM Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NU1011FM |
| D | 90 mm |
| d | 55 mm |
| B | 18 mm |
| Size (mm) | 55x90x18 |
| Width (mm) | 18 |
| Bearing number | NU1011FM |
| Bore Diameter (mm) | 55 |
| Outer Diameter (mm) | 90 |
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16



NU1011FM PDF download