- Loyal
- 6202-2Z.T9H.C3
6202-2Z.T9H.C3 Bearing | Loyal
| 6202-2Z.T9H.C3 interchange ZEN 6202-2Z.T9H.C3 | |
| 6202-2Z.T9H.C3 cross reference ZEN 6202-2Z.T9H.C3 | |
| 6202-2Z.T9H.C3 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6202-2Z.T9H.C3 |
| D | 35 mm |
| d | 15 mm |
| B | 11 mm |
| C | 11 mm |
| Weight | 0,045 Kg |
| Size (mm) | 15x35x11 |
| Width (mm) | 11 |
| Bearing number | 6202-2Z.T9H.C3 |
| Bore Diameter (mm) | 15 |
| Outer Diameter (mm) | 35 |
| Basic dynamic load rating (C) | 7,65 kN |
| Basic static load rating (C0) | 3,75 kN |
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8



6202-2Z.T9H.C3 PDF download