- Loyal
- 6202-2RS
6202-2RS Bearing | Loyal
| 6202-2RS interchange Fersa 6202-2RS | |
| 6202-2RS cross reference Fersa 6202-2RS | |
| 6202-2RS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6202-2RS |
| D | 35 mm |
| d | 15 mm |
| B | 11 mm |
| Size (mm) | 15x35x11 |
| Width (mm) | 11 |
| Bearing number | 6202-2RS |
| Bore Diameter (mm) | 15 |
| Outer Diameter (mm) | 35 |
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16



6202-2RS PDF download