- Loyal
- 6202
6202 Bearing | Loyal
| 6202 interchange NTN-SNR 6202 | |
| 6202 cross reference NTN-SNR 6202 | |
| 6202 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6202 |
| D | 35,000 mm |
| d | 15,000 mm |
| B | 11,000 mm |
| C | 11,000 mm |
| Size (mm) | 15x35x11 |
| Width (mm) | 11,000 |
| Bearing number | 6202 |
| Bore Diameter (mm) | 15,000 |
| Outer Diameter (mm) | 35,000 |
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8



6202 PDF download