- Loyal
- 6201
6201 Bearing | Loyal
| 6201 interchange NTN-SNR 6201 | |
| 6201 cross reference NTN-SNR 6201 | |
| 6201 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6201 |
| D | 32,000 mm |
| d | 12,000 mm |
| B | 10,000 mm |
| C | 10,000 mm |
| Size (mm) | 12x32x10 |
| Width (mm) | 10,000 |
| Bearing number | 6201 |
| Bore Diameter (mm) | 12,000 |
| Outer Diameter (mm) | 32,000 |
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8



6201 PDF download