- Loyal
- 6200ZZ
6200ZZ Bearing | Loyal
| 6200ZZ interchange NTN-SNR 6200ZZ | |
| 6200ZZ cross reference NTN-SNR 6200ZZ | |
| 6200ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6200ZZ |
| D | 30,000 mm |
| d | 10,000 mm |
| B | 9,000 mm |
| C | 9,000 mm |
| Size (mm) | 10x30x9 |
| Width (mm) | 9,000 |
| Bearing number | 6200ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 10,000 |
| Outer Diameter (mm) | 30,000 |
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8



6200ZZ PDF download