- Loyal
- 6200Z
6200Z Bearing | Loyal
| 6200Z interchange NTN-SNR 6200Z | |
| 6200Z cross reference NTN-SNR 6200Z | |
| 6200Z Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6200Z |
| D | 30,000 mm |
| d | 10,000 mm |
| B | 9,000 mm |
| C | 9,000 mm |
| Size (mm) | 10x30x9 |
| Width (mm) | 9,000 |
| Bearing number | 6200Z |
| Bore Diameter (mm) | 10,000 |
| Outer Diameter (mm) | 30,000 |
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16



6200Z PDF download