- Loyal
- UKT213
UKT213 Bearing | Loyal
| UKT213 interchange Loyal UKT213 | |
| UKT213 cross reference Loyal UKT213 | |
| UKT213 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | UKT213 |
| S | 41 mm |
| H | 224 mm |
| R | 32 mm |
| L | 51 mm |
| K | 26 mm |
| J | 70 mm |
| G | 21 mm |
| E | 151 mm |
| B | 65 mm |
| A | 167 mm |
| Q | 70 mm |
| P | 111 mm |
| d | 60 mm |
| H1 | 137 mm |
| H2 | 121 mm |
| Bearing number | UKT213 |
| Bore Diameter (mm) | 60 |
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000



UKT213 PDF download