- Loyal
- 6200
6200 Bearing | Loyal
| 6200 interchange NTN-SNR 6200 | |
| 6200 cross reference NTN-SNR 6200 | |
| 6200 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6200 |
| D | 30,000 mm |
| d | 10,000 mm |
| B | 9,000 mm |
| C | 9,000 mm |
| Size (mm) | 10x30x9 |
| Width (mm) | 9,000 |
| Bearing number | 6200 |
| Bore Diameter (mm) | 10,000 |
| Outer Diameter (mm) | 30,000 |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4



6200 PDF download