- Loyal
- 2313K
2313K Bearing | Loyal
| 2313K interchange ISO 2313K | |
| 2313K cross reference ISO 2313K | |
| 2313K Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 2313K |
| D | 140 mm |
| d | 65 mm |
| B | 48 mm |
| C | 48 mm |
| Size (mm) | 65x140x48 |
| Width (mm) | 48 |
| Bearing number | 2313K |
| Bore Diameter (mm) | 65 |
| Outer Diameter (mm) | 140 |
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16



2313K PDF download