- Loyal
- 87045/87080
87045/87080 Bearing | Loyal
| 87045/87080 interchange Gamet 87045/87080 | |
| 87045/87080 cross reference Gamet 87045/87080 | |
| 87045/87080 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 87045/87080 |
| D | 80 mm |
| d | 45 mm |
| T | 25 mm |
| B | 27 mm |
| C | 20 mm |
| r | 3 mm |
| F | 5 mm |
| R | 2 mm |
| Da | 70 mm |
| da | 58 mm |
| Weight | 0,45 Kg |
| Size (mm) | 45x80x25 |
| Width (mm) | 25 |
| Bearing number | 87045/87080 |
| Bore Diameter (mm) | 45 |
| Outer Diameter (mm) | 80 |
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8



87045/87080 PDF download