- Loyal
- NU19/670
NU19/670 Bearing | Loyal
| NU19/670 interchange ISO NU19/670 | |
| NU19/670 cross reference ISO NU19/670 | |
| NU19/670 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NU19/670 |
| D | 900 mm |
| d | 670 mm |
| B | 103 mm |
| C | 103 mm |
| Size (mm) | 670x900x103 |
| Width (mm) | 103 |
| Bearing number | NU19/670 |
| Bore Diameter (mm) | 670 |
| Outer Diameter (mm) | 900 |
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16



NU19/670 PDF download