- Loyal
- HC6308THLa7C12
HC6308THLa7C12 Bearing | Loyal
| HC6308THLa7C12 interchange KBC HC6308THLa7C12 | |
| HC6308THLa7C12 cross reference KBC HC6308THLa7C12 | |
| HC6308THLa7C12 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | HC6308THLa7C12 |
| D | 90 mm |
| d | 37 mm |
| B | 23 mm |
| C | 23 mm |
| Size (mm) | 37x90x23 |
| Width (mm) | 23 |
| Bearing number | HC6308THLa7C12 |
| Bore Diameter (mm) | 37 |
| Outer Diameter (mm) | 90 |
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16



HC6308THLa7C12 PDF download