- Loyal
- HC6307THL1SLDDA2H1NSRCX40G101
HC6307THL1SLDDA2H1NSRCX40G101 Bearing | Loyal
| HC6307THL1SLDDA2H1NSRCX40G101 interchange KBC HC6307THL1SLDDA2H1NSRCX40G101 | |
| HC6307THL1SLDDA2H1NSRCX40G101 cross reference KBC HC6307THL1SLDDA2H1NSRCX40G101 | |
| HC6307THL1SLDDA2H1NSRCX40G101 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | HC6307THL1SLDDA2H1NSRCX40G101 |
| D | 80 mm |
| d | 35 mm |
| B | 24 mm |
| C | 24 mm |
| Size (mm) | 35x80x24 |
| Width (mm) | 24 |
| Bearing number | HC6307THL1SLDDA2H1NSRCX40G101 |
| Bore Diameter (mm) | 35 |
| Outer Diameter (mm) | 80 |
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



HC6307THL1SLDDA2H1NSRCX40G101 PDF download