- Loyal
- K384228ZWPCSP
K384228ZWPCSP Bearing | Loyal
| K384228ZWPCSP interchange KBC K384228ZWPCSP | |
| K384228ZWPCSP cross reference KBC K384228ZWPCSP | |
| K384228ZWPCSP Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | K384228ZWPCSP |
| Fw | 38 mm |
| Ew | 42 mm |
| Bc | 28 mm |
| Weight | 0.019 Kg |
| Bearing number | K384228ZWPCSP |
| Bore Diameter (mm) | 38 |
| Outer Diameter (mm) | 42 |
| (Grease) Lubrication Speed | 7500 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 23 kN |
| Basic static load rating (C0) | 51 kN |
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16



K384228ZWPCSP PDF download