- Loyal
- 16015ZZ
16015ZZ Bearing | Loyal
| 16015ZZ interchange Loyal 16015ZZ | |
| 16015ZZ cross reference Loyal 16015ZZ | |
| 16015ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 16015ZZ |
| D | 115 mm |
| d | 75 mm |
| B | 13 mm |
| C | 13 mm |
| Size (mm) | 75x115x13 |
| Width (mm) | 13 |
| Bearing number | 16015ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 75 |
| Outer Diameter (mm) | 115 |
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8



16015ZZ PDF download