- Loyal
- 16015-2RS
16015-2RS Bearing | Loyal
| 16015-2RS interchange Loyal 16015-2RS | |
| 16015-2RS cross reference Loyal 16015-2RS | |
| 16015-2RS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 16015-2RS |
| D | 115 mm |
| d | 75 mm |
| B | 13 mm |
| C | 13 mm |
| Size (mm) | 75x115x13 |
| Width (mm) | 13 |
| Bearing number | 16015-2RS |
| Bore Diameter (mm) | 75 |
| Outer Diameter (mm) | 115 |
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8



16015-2RS PDF download